Šolska prehrana

Učenci se lahko naročijo na malico in kosilo, zaželeno je, da vsak učenec prejme v šoli vsaj en obrok dnevno. V Zakonu o šolski prehrani je določeno, da država subvencionira ceno malice v celoti le tistim učencem, katerih starši zaprosijo za subvencijo ob predložitvi dokazil o dohodkih. Enako velja za kosilo. Učenci prejemajo malico med odmori, in sicer:
– vrtec od 8.00 do 8.30,
– učenci 1. do 5. razreda od 9.15 do 9.35,
– učenci od 6. do 9. razreda v času od 10.05 do 10.25.

Šolsko malico prejema 131 učencev in okrog 90 učencev tudi kosilo.
Kosila se deli od 12.05 do 13.20.
Vsi delavci šole imajo možnost prejemati malico.

S prehrano v šoli skušamo izravnavati razlike glede stanja prehranjenosti in zdravja, ki obstajajo med šolsko mladino. Hkrati se šola trudi, da vzdržuje ritem in vrednost domače prehrane. Vodja šolske prehrane skupaj s kuharico in po nasvetih s seminarjev in posredovanih jedilnikov skrbi za pravilno sestavljene jedilnike in higiensko ustrezno pripravo hrane. Vodi tudi dnevno evidenco porabe živil in izračun dnevnih obrokov. Odgovorna je za nabavo živil.
Učitelji so prisotni pri razdeljevanju hrane in skrbijo, da učenci uživajo hrano kulturno v ustreznih higienskih pogojih in si tako pridobivajo zdrave prehranjevalne navade.
Z letošnjim šolskim letom smo dokupili porcelansko posodo, ki je zamenjala dotrajano kovinsko, in uvedli samopostrežni način pri kosilu. Učenci so navdušeni. Pomij skoraj ni.
Vse leto si bomo prizadevali, da bomo izboljšali pogoje dela v kuhinji, opremljenost in še naprej postopoma obnavljali posodo za uživanje hrane in pribor.
Vsi učenci evidentirajo šolska kosila preko elektronskega čitalca. Starše, ki bi imeli težave s plačevanjem šolske prehrane, opozorimo, da pravočasno obvestijo razrednika in socialno delavko. Prehrano lahko starši odjavijo po telefonu.

Malica je za vse učence enotna. Sedanja cena malice je 0,80 € na dan. Za delavce šole je cena 1,40 € na dan.
Kosila so količinsko različna, zato je cena kosila za učence (od 1. do 4. razreda) 1,40 €, za učence predmetne stopnje (od 5. do 9. razreda) 1,70 € in kosilo za delavce 3,30 €.
V primeru porasta cen energiji in živilom se cene obrokov primerno prilagodijo. O teh cenah bo odločal Svet šole.

DIETE

Skladno z dopisom Ministrstva za zdravje o sprejetih priporočilih za diete, z dne 23. 8. 2018, vas prosimo, da za otroka, ki ima predpisano medicinsko indicirano dieto, od zdravnika pridobite Potrdilo o medicinsko indicirani dieti za otroka, ter ko konča z dieto, Potrdilo o ukinitvi medicinsko indicirane diete za otroka.

Več si lahko preberete v priloženi PRIPONKI.
Hvala za razumevanje.

Vodja šolske prehrane je ga. Andreja Kmetec.