Obisk misijonarke iz Ugande

• 20230911_093013
  • 20230911_093135
  • _DSC0579

V ponedeljek, 11.9.2023, nas je obiskala Urša, mlada slovenska misijonarka v Ugandi. Učencem od 3. do 9. razreda je predstavila težko življenje v Ugandi in opisala dan teh otrok in revščino, v kateri živijo.

Povedala jim je, da so pogoji za življenje zaradi podnebnih razmer še posebej težki. Posledica je več lakote in podhranjenosti, še posebej pri otrocih. Tudi dostop do pitne vode in sanitarij je zelo omejen. Večina ljudi je odvisna od pridelka svojih rok, ki ga zmanjšujejo suše in poplave. Sama pogosto razmišlja, kako bi še lahko pomagala ljudem v Afriki. Povedala je, da ima ob pomoči drugim in sprotnem delu kar nekaj projektov.

Med njimi je prav gotovo velik projekt šolanje otrok. Učence je seznanila, da učiteljica v Ruandi poučuje okoli 150 učencev, celotno izobraževanje je pri njih v celoti plačljivo.  Otroci na vasi  skoraj nimajo možnosti za izobraževanje in v šolo pogosto zahajajo lačni, saj je večerja njihov glavni in edini obrok. Srednja šola pa je otrokom skoraj nedosegljiva.

Učenci so ji z zanimanjem prisluhnili, saj si mi tamkajšnjega življenja sploh ne znamo predstavljati. Učenci so za otroke iz Ugande zbrali šolske potrebščine, igrače, slikanice in tudi nekaj denarja. Donacij otroke bo misijonarka Urša odnesla s seboj v Ugando, kamor se kmalu vrača, in tako z jakobskimi potrebščinami in igračami vsaj nekoliko polepšala dan afriških otrok.

Pripravila: Alenka Borošak

Fotografiral: Taj Bratuša, 9. razred