9. marec 2022, STAVKA V VZGOJI IN IZOBRAŽEVANJU

Spoštovani starši!

Kot ste že verjetno slišali iz medijev, bomo učitelji v sredo, 9. 3. 2022, stavkali. Naj pojasnim razloge. Stavka je ustavna pravica, ki jo zaposleni izkoristijo čisto na koncu, ko so izčrpane že vse druge možnosti. Naš sindikat SVIZ je vlado RS opozarjal na nepravilnosti že vsaj leto in pol, a žal se na opozorila niso niti pisno niti ustno odzvali. Medtem časom so dvignili plačo zaposlenim v policiji, v vojski in velikemu delu zaposlenih v zdravstvu, kar podpiramo, a se hkrati sprašujemo, če smo zaposleni v vzgoji in izobraževanju drugorazredni državljani, ki nimamo enakih pravic kot drugi?

Ker smo tudi na OŠ Jakobski Dol z večino izglasovali stavko, bodo šolska vrata 9. marca zaprta. Zato se vam že vnaprej opravičujemo za nevšečnosti, ki vam jih bo povzročila naša stavka in vas hkrati prosimo za podporo. Za izredne primere varstva vaših otrok (policija, zdravstvo) pa se prosim dogovorite z razredniki, vključno do ponedeljka, 7. 3. 2022.

Lep pozdrav,

Sindikalna zaupnica na OŠ Jakobski Dol, Irma Peran