Zbiranje plastičnih pokrovčkov in kartuš

Vsi si želimo, da bi bili nekoč naši otroci čim bolj samostojni. Njihov uspeh je v veliki meri odvisen od pomoči vrhunskih strokovnjakov iz različnih zdravstvenih področij. Za njihov napredek in lajšanje bolečin so potrebne različne terapije, kar pa staršem otrok predstavlja visoke stroške. Cena 45 minutne terapije, s katero lahko otroku znatno zmanjšamo bolečine, lajšamo simptome cerebralne paralize, pomagamo pri sproščanju mišic in vezivnega tkiva ter ohranjamo njihovo gibljivost, stane od 30 do 50 EUR. Učinek ene terapije pa ni trajen, zato jih je potrebno nenehno izvajati. Društvo pomaga staršem s sofinanciranjem terapij in pripomočkov za nego in lažje nameščanje oseb s posebnimi potrebami. Manjši del sredstev društvo namenja tudi za financiranje prostorov društva, ki so namenjeni izvajanju terapij in vaj. Prostori društva so opremljeni z ustrezno opremo in so dostopni staršem in skrbnikom otrok 24 ur dnevno, vse dni v letu.

Ker trenutni časi niso preveč naklonjeni donacijam in sponzorstvom, se je društvo odločilo, da bo sredstva za svoje delovanje zbiralo tudi z zbiranjem plastičnih pokrovčkov in starega papirja. Istočasno pa tako spodbujamo ekološki odnos do okolja in med mladimi širimo prostovoljstvo in dobrodelnost. Pri tem nam lahko pomaga prav vsak izmed vas.

Pripravila:  Alenka Borošak