Tekmovanje iz znanja programiranja v delčkih – PIŠEK (4. do 6. razred)

Letos smo na šoli poleg dveh tekmovanj iz področja računalništva, programiranja za OŠ – Scratch in Bober, organizirali novo tekmovanje – tekmovanje iz znanja programiranja v delčkih PIŠEK.

Pišek je nastal leta 2018 z željo ponuditi slovenskemu šolskemu prostoru sklop nalog, ki se jih rešuje s slikovnim programskim jezikom (bloki). Zahtevana so znanja algoritmičnega načina mišljenja in osnov programiranja, podobno kot pri Bobru in Scratchu.

Pridružili smo se 3. poskusnemu tekmovanju. Potekalo pa je od 1. do 12. februarja 2021.

Ker je tekmovanje letos v poskusni fazi smo tekmovali samo v kategoriji »začetniki«. Tekmovanje je potekalo preko spleta, učenec in učenka pa sta za reševanje nalog imeli samo 35 minut časa.

Rezultati:

4.–6. razred OŠ začetniki
Učenec (6. r.) in učenka (4. r.), ki sta sodelovala sta pravilno rešila vseh pet nalog in imela vse možne točke. Tako sta bila uvrščena od 1. do 610. mesta. Na nivoju države je tekmovalo kar 855 učencev.

Iskrene čestitke!

Lep pozdrav,
Dejan Žmavc, učitelj mentor in vodja šolskega tekmovanja

Prilagodi izgled strani