Naravoslovni dan, petek, 21. 2. 2020

V petek, 21. 2.2020 smo imeli naravoslovni dan na temo ZA BOLJŠE ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV. Namen naravoslovnega dne je osvojitev odgovornosti otrok in mladostnikov za zdrav življenjski slog, veščin za uporabo znanj o zdravju in o oblikovanju možnosti za njihovo uporabo v šoli, doma in kasneje pri svojem življenju in delu.

S predavanji in sodelovanjem v delavnicah so učenci pridobili znanje in ga nadgradili. Ključne teme so bile zdrav način življenja otrok in mladostnikov ter spodbujanje k bolj zdravim navadam.

Učenci so bili deležni predavanj:
1. in 2. razred: Zdrave navade in osebna higiena;
3. razred: Zdrav način življenja;
4. razred: Preprečevanje poškodb;
5. in 6. razred: Odraščanje, zasvojenost in predavanje o zobeh;
7. in 8. razred: Medosebni odnosi, komunikacija, pozitivna samopodoba in predavanje o zobeh;
9. razred: Vzgoja za zdravo spolnost in predavanje o zobeh.

Dan dejavnosti smo zaključili v šolski telovadnici, kjer so se nam predstavile pustne maske.

Zapisala: Marina Čupić

Prilagodi izgled strani