Oktober – MESEC POŽARNE VARNOSTI

V petek, 25. 10. 2019 smo v sodelovanju s PGD Jakobski Dol na naši šoli izvedli preventivno požarno vajo.

Po alarmu smo se vsi po evakuacijski poti hitro umaknili iz šolskih prostorov. Gasilcem je uspelo rešiti dva poškodovanca. Na zbirnem mestu zunaj šole, na šolskem igrišču, smo preverili prisotnost. Zbrani na varnem smo nato analizirali našo vajo.

Prisluhnili smo gasilcem, ki so nam natančno opisali, razložili in pokazali, kako ravnati preventivno in kako ukrepati v primeru požara. Ogledali smo si opremo za gašenje, pokukali smo tudi v gasilske avtomobile in opremo v njih.

Ob koncu pa smo zaploskali ekipi mladih članov PGD Jakobski Dol, učencem naše šole, ki so na regijskem tekmovanju mladih gasilcev dosegli drugo mesto in se uvrstili na državno tekmovanje. Pokazali so nam del vaje, ki so jo izvedli na tekmovanju.

                                       

Morda vam bo všeč tudi...

Prilagodi izgled strani