KUBO ROBOTKI V 2. RAZREDU

V torek smo končno dočakali delavnico KUBO robotike. Veliko smo o KUBO robotkih že slišali, vendar si nismo znali predstavljati, kako poteka učenje z njimi. Učenje, ki je pravzaprav zelo podobno igri.

KUBO robotki so odlično orodje za učenje programiranja in osnov robotike za naše najmlajše osnovnošolce in to brez uporabe računalnika. Učenje naredijo izredno zabavno in naš pouk orientacije so zelo popestrili.

Učenci so se med delom izredno zabavali, bili so kreativni pri razmišljanju, reševali so izzive in probleme. Med seboj so lepo sodelovali, saj so se poslušali, dajali ideje in izkazali veliko medsebojnega spoštovanja.

Dve uri sta minili kot bi mignil in od KUBO robotkov smo se poslovili z veliko željo:

Zelo radi bi jih imeli tudi na naši šoli.