Novo šolsko leto

Spoštovani starši, drage učenke in učenci,

želimo, da bi bilo novo šolsko leto uspešno za vse in da bi potekalo brez zapletov. Posredujemo vam še nekaj informacij in priporočil ob začetku šolskega leta. Razredniki in drugi učitelji bodo prvi šolski dan učencem dali natančna navodila in predstavili ukrepe, priporočila in druge podrobnosti o pouku ter drugih dejavnostih na šoli.

Vzgojno-izobraževalno delo bo za vse učence potekalo po modelu B (zeleni model). To pomeni, da bo šola izvajala dejavnosti ob upoštevanju priporočil NIJZ in navodil MIZŠ.

Nekaj najpomembnejših informacij

• V šolo prihajajo le zdravi učenci.
  • Ob prihodu v šolo si učenci razkužijo roke in gredo v učilnice.
  • Večkrat na dan si umijejo roke z milom in toplo vodo ter upoštevajo higieno kašlja in kihanja ter druga higienska priporočila.
  • Učenci uporabljajo le tisti toaletni prostor, ki je v istem nadstropju kot matična učilnica.
  • Potrebno je vzdrževati zadostno medosebno razdaljo (najmanj 1,5 m-2m v zaprtih prostorih).
  • Pouk za vse učence poteka v matičnih učilnicah, prav tako učenci med odmori ostanejo v učilnicah.
  • Pouk obveznih in neobveznih izbirnih predmetov, interesnih dejavnosti poteka v namenskih učilnicah ob upoštevanju vseh priporočil.
  • Pouk športa se izvaja v telovadnici ali na prostem.
  • Malico imajo učenci v matičnih učilnicah.
  • Kosilo je za vse učence v jedilnici (po določenem razporedu ob zadostni medosebni razdalji).
  • Podaljšano bivanje se izvaja v matičnih učilnicah 1., 2. in 3. razreda.
  • Jutranje varstvo in varstvo vozačev je organizirano po učilnicah in v jedilnici.

Uporaba zaščitnih mask v šoli

• Učenci v učilnicah ne uporabljajo zaščitnih mask.
  • V skupnih prostorih (hodniki, garderobe, jedilnica, knjižnica, sanitarije):
  • za učence 1.-5. razreda je nošenje mask priporočljivo;
  • učenci 6.-9. razreda uporabljajo maske v skupnih prostorih šole;
  • starši in ostali obiskovalci obvezno uporabljajo  maske; vstop v šolo brez zaščitne maske NI DOVOLJEN.

Uporaba zaščitnih mask na šolskem avtobusu in ostalih prevozih, ki jih organizira šola je obvezna za vse učence.

Z odgovornim ravnanjem se bomo trudili učencem zagotoviti zdravo, spodbudno in varno okolje. Verjamemo, da bomo z medsebojnim zaupanjem, razumevanjem, strpnostjo in pozitivno naravnanostjo ter sodelovanjem uspeli tudi to leto uspešno in varno izpeljati do konca.

Priloge:

Zdenka Ekselenski, ravnateljica