Obvestilo in ukrepi

Spoštovani!

Na OŠ Jakobski Dol spremljamo dogajanje v zvezi s pojavom novega koronavirusa. Ravnamo v skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Pri preprečevanju okužbe z novim koronavirusom (SARS-CoV-2019) je tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe:

• Izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost etanola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Za uspešno preprečevanje pojava in širjenja različnih okužb, potrebujemo tudi vašo pomoč. Šola je v sodelovanju s pristojnim Ministrstvom na podlagi priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje sprejela ukrepe za zmanjševanje širjenja različnih okužb. V primeru spremenjenih razmer glede pojava različnih okužb, se bodo ukrepi temu prilagodili. O novostih vas bomo sproti obveščali.

Za uspešno preprečevanje in omejevanje širjenja okužbe z virusom potrebujemo vašo pomoč in sodelovanje. Zato vas vljudno prosimo, da se tudi doma pogovorite in otroke opozorite na vsakodnevne preventivne ukrepe:

• Naučite svoje otroke, da si pogosto in pravilno umivajo roke z milom in vodo.
  • Naučite svoje otroke, da se z rokami ne dotikajo nosu, oči, ust.
  • Naučite svoje otroke, da kašljajo in kihajo v robček ali zgornji del rokava, če nimajo robčka pri roki.
  • Naučite svoje otroke, da si po kašljanju in kihanju pravilno umijejo roke.
  • Ne pošiljajte bolnega otroka v šolo! Bolan otrok ne sme v kolektiv.
  • Če bo otrok zbolel v šoli, boste prejeli obvestilo, da ga odpeljete domov. Poskrbite, da bo otrok ostal doma do ozdravitve.

V tem trenutku je šola storila vse, kar je smiselno, da bo lahko pouk nemoteno potekal.

V primeru spremenjenih razmer glede pojava in širjenja virusa bomo ukrepe temu ustrezno prilagodili in vas o tem sproti obveščali. Svetujemo vam, da spremljate informacije in navodila NIJZ.

Zdenka Ekselenski,
ravnateljica