Rezultati mednarodnega tekmovanja iz računalniškega razmišljanja – Bober

Na naši šoli smo po kar nekaj letnem premoru v tednu 11. do 15. novembra 2019 ponovno izvedli mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja – Bober. Tekmovalci od 2. do 5. razreda so reševali naloge na papir, od 6. do 9. razreda pa na računalnike.

V letošnjem šolskem letu se je tekmovanja ACM Bober udeležilo več kot 28.800 tekmovalcev iz cele Slovenije.

Na OŠ Jakobski Dol je tekmovalo 33 učencev od 2. do 9. razreda in od tega jih je tretjina, torej 11 učencev prejelo bronasto priznanje. Državno tekmovanje je organizirano od šestega razreda naprej, vendar se tja žal ni uspelo uvrstiti nobenemu učencu. Kljub temu so učenci dosegli lepe rezultate!

Vsem tekmovalcem in prejemnikom priznanj iskreno čestitamo.

Hvala tudi vsem učiteljem, ki ste sodelovali ter pomagali pri sami izvedbi tekmovanja.

Dejan Žmavc, vodja šolskega tekmovanja Bober