Kulturni dan in predaja ključa

V četrtek, 13. 6. 2019, smo imeli kulturni dan s posebnimi vsebinami. Povabili smo društvo Za boljši svet, ki je za učence izvedlo delavnice in predstavo.

1. in 2. razred je skozi pravljico spoznaval različne načine za razvijanje spoštljivega in nenasilnega odnosa do vsega živega okoli nas.

3. razred je prebiral različne pesmi on ilustracijah Jelke Reichman, ki letos praznuje 70 let. Nekatere pesmi so pospremili tudi z instrumenti.

4., 5. in 6. razred je skozi različne načine spoznaval, na kakšen način komuniciramo. Spoznavali so srčnost, iskrenost, lepše medčloveške odnose, strpnost.

Na delavnici 7. in 8. razreda so učenci spoznavali, kako smo ljudje na takšen ali drugačen način med seboj povezani. Spoznali so, katere zakonitosti nam razkrivajo dobrobiti delovanja v dobro celote, napram ozki koristoljubnosti.

Tudi 9. razred se je ukvarjal z ozaveščanjem človeških vrednot, z odgovornostjo in z aktivnim prispevkom posameznika.

Svojo dejavnost smo nadaljevali v telovadnici, kjer so učenci spoznavali znane slovenske pregovore skozi življenjske situacije, ki so nam jih prikazali igralci društva.

Ob koncu predstave pa je knjižničarka podelila najbolj zavzetim bralcem knjižno nagrado za KNJIŽNEGA MOLJA.
Bilo je pestro, zabavno in predvsem smo spoznali, da smo na svetu zato, da drug drugemu pomagamo.

Knjižničarka: Jasna Kunstek

Po kulturnem dnevu so devetošolci ob primernih nalogah predali ŠOLSKI KLJUČ osmošolcem.

Slike iz kulturnega dneva in predaje ključa najdete v šolski galeriji.