Mednarodno sodelovanje z OŠ Svetog Save iz Sremske Mitrovice

Na OŠ Jakobski Dol smo se odločili za sodelovanje z osnovno šolo Svetog Save iz Sremske Mitrovice. Za to šolo smo se odločili predvsem zaradi tega, ker imamo v Jakobskem Dolu relief cesarja Probusa, ki je izhajal iz Sremske Mitrovice. Cesar Probus je bil pobudnik, da se je lahko vinska trta sadila izven meja Apeninskega polotoka po vsem rimskem cesarstvu.

Stike z omenjeno šolo nam je omogočil svetovalec za geografijo na Zavodu za šolstvu g. Danijel Lilek.

Obisk omenjene šole smo načrtovali skupaj z Občino Pesnica, Krajevno skupnostjo Jakobski Dol in Turistično-vinogradniškim društvom.

Obiskali smo jih od 5. do 7. novembra 2018. Sprejeli so nas ravnateljica šole ga. Dragana Sretenović in župan Sremske Mitrovice g. Vladimir Sanader skupaj s predsednico Turistične zveze Svetlana Sabo.

Vsa srečanja so bila zelo prisrčna. Ugotovili smo, da imamo skupno željo za sodelovanje na mnogih področjih.
S šolo smo se dogovarjali o izmenjavi primerov dobrih praks učiteljev in učencev. Dogovorili smo se, da nas drugo leto spomladi obiščejo.

Mojca Križanec