Obvestili knjižnice

DO 8. OKTOBRA 2018 BO POTEKAL NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA
/NMSB/
Pokrovitelj letošnje akcije v Sloveniji je g. predsednik Boris Pahor. Mesec skupnega branja pomeni, da bo potekalo medgeneracijsko branje. Zato knjižničarji apeliramo na starše, stare starše, starejše brate in sestre, da si vzamejo čas in najmlajšim prebirajo pravljice, zgodbice, se z njimi o njih pogovarjajo in jih vzpodbujajo pri ustvarjanju.
Mesecu skupnega branja so se pridružili tudi znani slovenski ilustratorji.
V tem šolskem letu pa bomo posebno pozornost posvetili jubilejnim ustvarjalcem:
– 90 let rojstva akademske slikarke Marjance Jemec Božič;
– 80 let rojstva slikarke Jelke Reichman;
– med pesniki in pisatelji se bomo spomnili stote obletnice smrti Ivana Cankarja, 20. obletnice smrti Branke Jurca, 90-letnice rojstva Toneta Pavčka;
– med živečimi pa bomo počastili 80-letnico rojstva Svetlane Makarovič in Marjan Tomšiča.
V šolski jedilnici bomo pripravili razstavo plakatov o delu in življenju teh ustvarjalcev in brali bomo njihove knjige.

17. SEPTEMBER – DAN ZLATIH KNJIG IN PRIČETEK BRALNE ZNAČKE
Na obletnico rojstva in smrti slovenskega pisatelja Franceta Bevka se začne sezona BZ. Na ta dan je Društvo Bralna značka Slovenije poskrbelo, da vsak prvošolec v dar dobi knjigo KOTIČEK NA KONCU SVETA (pisateljice Anje Štefan in ilustratorke Marjance Jemec Božič).

Knjižnica OŠ Jakobski Dol bo začela z izposojo v mesecu oktobru 2018, ker je potrebno v novi program COBISS vnesti še vse uporabnike knjižnice.

Jasna Kunstek, knjižničarka