Našo šolo so obiskali starejši občani iz doma Idila

Ker so ravno starejši tisti, ki nas lahko nekaj naučijo in nam pomagajo pri različnih stvareh, se mi mlajši zelo radi družimo z njimi. Tako so nas, kot vsako leto, tudi v četrtek, 22. 3. 2018, obiskali starejši občani doma Idila.
Ko so se udobno namestili, smo začeli s krajšim programom. Na začetku so starejše pozdravili gospa Alenka, gospod ravnatelj Zdravko Šoštarić ter učenki devetega razreda Nika in Lara. Za popestritev so nam na harmoniko zaigrali Nino, Jan in Mitja, ki so vsi učenci osmega razreda. Seveda pa tudi brez vrtca ne gre. Naši najmlajši so nam zaplesali in zapeli. Ker pa je bil naš cilj izdelati nekaj za veliko noč, smo se z veliko vnemo lotili dela. Izdelovali smo zajčke iz papirja in barvali pirhe. Naši starejši občani so bili zelo veseli, ker so se lahko med delom z nami spominjali svoje mladosti in svojih dni v šolskih klopeh. Tudi njihove zgodbice so se nam zdele zelo zanimive. Menimo, da je bilo življenje prej, brez telefonov in televizije, veliko bolj zabavno. Ko smo skupaj, sploh ne mislimo na čas, a vseeno smo se morali kmalu posloviti. Seveda brez skupinskih slik in daril za naše starejše ni šlo. Za vsakega smo izdelali enega zajčka, katerega si so odnesli domov, in jim podarili rožico za trajen spomin na nas.
Težko smo se poslovili, saj bi se lahko pogovarjali ure in ure. Zagotovo pa se nismo videli zadnjič.

Karin Dajčman, 8. razred