8. razred je obiskal naše prvošolčke

Ker smo 8. razred letos dobili prav posebno nalogo – postati tutorji prvemu razredu, smo si v četrtek vzeli čas in jih obiskali.
Takoj po malici smo se skupaj z razredničarko odpravili v prvi razred, kjer smo se družili s prvošolčki. Najprej smo jih malo povprašali, kako se jim zdi v prvem razredu, kako so preživeli počitnice … Kasneje pa nam je njihova učiteljica Andreja dala delo. Nekaj učencev je izdelovalo zvončke za materinski dan, ostali pa smo se igrali namizne igre, si pripovedovali pravljice ter risali. Ker pa nas je v osmem razredu veliko in kar nekaj učencev ni tutorjev so se nekateri odločili pomagati izdelovati zvončke, ostali pa so se prav veselo igrali, kot da so spet v prvem razredu. Ker pa čas, ko smo skupaj, zelo hitro mine, smo se morali kaj hitro posloviti. Tako kot so se nas prvošolčki ob prihodu razveselili, tako so bili žalostni, ko smo odšli. A se vsi skupaj tolažimo, saj vemo, da to ni bilo naše zadnje srečanje.

Karin Dajčman, 8. razred