Športni dan za učence razredne stopnje

V sredo, 22. 11. 2017, so učenci od 1. do 5. razreda skupaj s svojimi razredničarkami odšli na MINI OLIMPIJADO v Pesnico.

Že deveto leto zapored so se zbrali učenci petih osnovnih šol z namenom, da se družijo, gibajo, zabavajo in seveda tekmujejo v različnih igrah. Učenci prihajajo iz OŠ občine Pesnica ter pobratena šola OŠ Pesnica OŠ Gornji Petrovci.

Učenci ob glasnem navijanju sošolcev tekmujejo v različnih igrah, kjer razvijajo spretnost, hitrost, gibljivost ter sodelovanje v ekipi.

Zmagovalna ekipa v vsaki igri glede na razred ob koncu tekmovanja dobi tudi posebne medalje. Za našo šolo je bilo kar nekaj zmagovalcev. Na koncu prireditve razglasijo še zmagovalno šolo, letos je bila OŠ Pesnica.

Učenci so bili navdušeni nad tekmovanjem in druženjem. Na avtobusu na poti domov pa so že kovali načrte, kako biti prihodnje leto na jubilejni deseti Mini olimpijadi še uspešnejši.

Zapisala: Sonja Ploj